Pompy Ciepła Najwyższej Jakości

Dowiedz się więcej na temat Pompy Ciepła, montażu oraz kosztów związanych z jej zakupem oraz dofinansowaniem.

Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, dzięki której ogrzewanie Twojego domu i wody będzie ekonomiczne oraz ekologiczne – obie te funkcje mogą być realizowane jednocześnie. Pompa ciepła zainstalowana w naszym domu, używa energii elektrycznej aby transferować do wnętrza budynku ciepło pochodzące z gruntu lub atmosfery. Co dzięki temu zyskujemy? Wyniku tego procesu, nawet do 75% energii oddanej przez pompę jest za darmo. Dodatkowo warto zauważyć że systemy grzewcze pracujące w oparciu o pompy ciepła są zdecydowanie tańsze w użytkowaniu od systemów opartych na wyłącznie energii elektrycznej, gazie czy oleju.

Oprócz korzyści ekonomicznych, dość ważnym aspektem są również czynniki ekologiczne – pompy ciepła są przyjazne środowisku, gdyż ich działanie nie jest oparte na procesie spalania a energia czerpana jest z odnawialnego źródła.

Pompa Ciepła Podkarpacie

Pompa ciepła – jak działa?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie Pompy ciepła, warto dowiedzieć się jak ona działa. Pompa ciepła wykorzystuje energię, która jest zmagazynowana w powietrzu. Jak to możliwe? Otóż pompa wykorzystuje zjawiska termodynamiczne które zachodzą z udziałem czynnika chłodniczego – jego właściwością fizyczną jest to, iż paruje w bardzo niskich temperaturach. W kolejnym kroku, para podlega sprężaniu co powoduje silny wzrost jego temperatury, która jest na tyle duża, że można wykorzystać to ciepło aby ogrzać wodę w układzie grzewczym. Po oddaniu ciepła (np. w wymienniku) czynnik ochładza się i jest znowu cieczą (lecz nadal jego ciśnienie jest duże). Na tym etapie jest kierowany do zaworu rozprężnego – na jego wyjściu ma już niskie ciśnienie – co jednocześnie powoduje obniżenie jego temperatury – jest na tyle zimny aby ponownie pobrać ciepło z otoczenia. Ponieważ czynnik krąży w zamkniętym obiegu, układ jest w stanie pobrać energię cieplną z jednego środowiska (zewnątrz budynku) i przetransferować do drugiego (wnętrze budynku).

pompa ciepła jak działa

Podsumowując – Pompa ciepła pobiera ciepło z naturalnego źródła, które znajduje się poza budynkiem po to, aby oddać je wewnątrz. Do wymuszenia takiego obiegu czynnika wykorzystywana jest energia elektryczna, jednak jej zużycie nie jest w tym przypadku wysokie w stosunku do ilości przetransferowanej energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu  w okresie jesienno-zimowym możesz cieszyć się przyjemnym ciepłem, a latem doznać orzeźwiającego chłodu. Instalacja rozwiązania, jaką jest pompa ciepła ciepłej wody użytkowej, pozwoli na osiągnięcie maksymalnego komfortu i wygody.

Montaż pompy ciepła – Podkarpacie

Grupa EnMS od dziesięciu lat oferuje swoje usługi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że koszty energii mogą być kontrolowane i optymalizowane, tak jak każdy inny koszt operacyjny w przedsiębiorstwie, czy koszty życia domowego, dlatego wprowadzamy do swojej oferty sprzedaż i montaż pomp ciepła na terenie podkarpacia.

Współpracują z nami między innymi: Daikin, Panasonic, LG, Samsung, AristonThermo, York, Galmet, Kaisai, Kołton. Montujemy tylko nowoczesnym i jakościowym sprzętem znanych marek, dzięki czemu jesteśmy pewni, że zamontowany przez nas system ogrzewania w pełni zaspokoi zapotrzebowanie każdego z Klientów.

Montaż pompy ciepła to pakiet ogromnych korzyści!
Dowiedz się dlaczego i co zyskasz.

Obniżenie kosztów

Pompa ciepła gwarantuje darmowy prąd oraz tanią ciepłą wodę. Jak się okazuje ma to realne odwzorowanie w praktyce. Instalacja zwraca się, ponieważ pompa ciepła wykorzystuje darmową energię cieplną powietrza, wody oraz gruntu. Długa żywotność montowanych przez nas urządzeń pozwala na ich efektywne wykorzystywanie nawet przez okres do 50 lat.

Maksymalna oszczędność

W normalnych systemach ogrzewania domu rzadko można spotkać się z gwarancją energooszczędności. W obecnych czasach wysokość rachunków ogrzewania jest wysoka i jej koszt rośnie. Pompa ciepła umożliwia rzeczywiste obniżenie zużycia energii, jaka potrzebna jest do ogrzania pomieszczeń a także podobnie dzieje się w przypadku kosztów otrzymywania ciepłej wody.

Chłodzenie latem

Pompy ciepła posiadają możliwość chłodzenia aktywnego, co zapewnia wspaniały relaks w bardzo upalne dni. Pompy ciepła sprawdzają się idealnie zarówno jako źródła ciepła, jak urządzenia w instalacji efektywnej wentylacji oraz klimatyzacji. Pompa ciepła może być wykorzystana do grzania oraz chłodzenia przy pomocy jednego, wydajnego systemu!

Instalacja pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła a dokładnie koszty instalacji, często przerażają bardzo wysoką ceną. Jednak jak się okazuje w cale tak być nie musi. Grupa EnMS Polska dba oto aby koszty inwestycji były minimalne, przy jednoczesnej pomocy w uzyskaniu dofinansowania na montaż pompy ciepła. Stawiamy na rozwiązania pozwalające zaoszczędzić naszym klientom. Poniżej przedstawiamy co zawiera nasz kosztorys instalacji pompy ciepła.

Kosztorys usługi zawiera:

 1. Pompę Ciepła;
 2. Osprzęt w zakresie pełnego wyposażenia kotłowni:
  – Zbiornik C.W.U 300l;
  – Naczynia przeponowe;
  – Zawór bezpieczeństwa i odpowietrzający (grupa bezpieczeństwa);
  – Zestaw uzupełniający;
  – Zawór trzydrogowy;
  – Filtr magnetyczny;
  – Rury, zawory, kolanka niezbędne do przyłączenia do instalacji CO i CWU;
  – Oddzielne zabezpieczenia elektryczne;
  – Przewodowy termostat pomieszczeniowy (zależne od wyboru producenta).
 3. Montaż na terenie województw podkarpackiego, w zakres którego wchodzi: montaż jednostki zewnętrznej, montaż jednostki wewnętrznej, przygotowanie instalacji freonowej, wykonanie rurociągu między jednostką wewnętrzną a zbiornikami C.W.U i C.O, doprowadzenie zasilania podpięcie zasilania do jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, wpięcie pompy ciepła do instalacji CO i CWU, montaż i konfiguracja urządzeń sterujących, uruchomienie pompy i testy szczelności instalacji – w cenie;
 4. Gwarancja na urządzenie oraz instalację – 5 lat;
 5. Przyjazd Serwisu Fabrycznego na uruchomienie oraz wszystkie późniejsze naprawy w okresie gwarancji 5-letniej są bezpłatne;
 6. Pomoc w uzyskaniu niezależnej dotacji EnMS – wymiana na pompę ciepła max. 1 877,05 zł*
 7. Pomoc w uzyskaniu dotacji Czyste Powietrze – wymiana pieca max 13 500,00 zł, wymiana instalacji max. 4 500,00 zł.

 

* Kwota dotacji zostanie obliczona  na podstawie roku budowy oraz wybranego nowego źródła ciepła.

** Maks. Kwota dotacji do urządzenia razem max. 19 877,05 zł*

Inwestor może skorzystać z Programu Czyste powietrze, jeżeli jest właścicielem lub współwłaścicielem domu mieszkalnego. Warunkiem skorzystania z dotacji jest usunięcie nieefektywnego kotła na paliwo stałe, roczne dochody wnioskodawcy nie mogą przekraczać 100 000,00 złotych netto.

Certyfikat – potwierdzający wysoką jakość instalacji pompy ciepła.

Grupa EnMS posiada certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Certyfikat ten potwierdza że firma EnMS Polska spełnia wszystkie wymagane standardy dotyczące montażu / instalacji stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni zawierających fluorowe gazy cieplarniane.

CERTYFIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Skontaktuj się z nami.

Oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła oraz sprawdzone, nowoczesne systemy instalacji

Wybór wysokiej jakości pompy ciepła i montaż zostaw nam.

Dane kontaktowe

Jeśli myślisz o zakupie i instalacji pompy ciepła w swoim domu i jednocześnie chcesz skorzystać z przysługującego Ci dofinansowania – nie czekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej. Nasi specjaliści wyjaśnią Ci wszystko i podpowiedzą jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze.

Adres: ul. Stanisława Trembeckiego 5, 35-234 Rzeszów

Telefon: 573 504 333 lub 17 789 10 99 wew. 1

E-mail: dofinansowania@enms.pl

Wypełnij formularz

Nasi konsultanci, skontaktują się z Tobą tak szybko jak tylko będzie to możliwe.