Dofinansowanie do pompy ciepła

Pompa ciepła zaraz obok instalacji fotowoltaicznych to jedne z popularniejszych urządzeń OZE, na które coraz więcej decydują się Polacy. Instalacja ta jednak nie należy do najtańszych, a początkowy koszt inwestycji często zniechęca wiele osób które rozważają jej montaż. Nie zawsze wiedzą one bowiem, że możliwe jest obniżenie tych wydatków, dzięki skorzystaniu z różnych form dofinansowania do pompy ciepła, które dostępne są również w 2023 roku.

Dofinansowanie do pompy ciepła 2023

Pompy ciepła ze względu na swój ekonomiczny i ekologiczny charakter są w ostatnim czasie dotowane przez różnego rodzaju instytucje. Dofinansowanie pompy ciepła obejmuje zakup i jak montaż powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła. Urządzenie to ma być wykorzystywane do ogrzewania domu lub ogrzewania i jednocześnie wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Należy jednak zwrócić uwagę, że aby móc starać się o dofinansowanie, w budynku nie może znajdować się źródło ciepła na paliwo stałe.

Dla kogo przewidziane jest dofinansowanie na zakup pompy ciepła?

Średni koszt pompy ciepła wraz z montażem wynosi od 20 000 zł – 49 000 zł. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, mimo że inwestycja zwraca się  już po ok. 7-8 latach użytkowania. Dlatego warto wykorzystać obecny czas i skorzystać z dofinansowania na zakup pompy ciepła, które skierowane jest do:

  • gospodarstw domowych,
  • przedsiębiorców,
  • spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?

Osoby, które zdecydują się na zakup i instalację pompy ciepła, chcą skorzystać z każdej dostępnej możliwości zmniejszenia kosztów, tym bardziej, że oferowane obecnie przez różne instytucje formy dofinansowania, w tym dotacje, w znaczący sposób mogą zmniejszyć koszt inwestycji i cieszyć się z takich korzyści jak:

ekologia
Oszczędność
energia
Obsługa

Gdzie można uzyskać dofinansowanie na zakup pompy ciepła?

Dofinansowanie do pompy ciepła, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród beneficjentów. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dofinansowania do pompy ciepła, wystarczy że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz kontaktowy a nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak to możliwe. Kontaktując się z nami gwarantujemy Ci najwyższą jakość obsługi a także:

1. Poinformowanie jakie warunki trzeba spełnić aby starać się o dofinansowanie;

2. Przygotujemy Ci listę dokumentów wymaganych do ubiegania się o dofinansowanie;

3. Nasi specjaliści bezpłatnie wypełnią wniosek o dofinasowanie i poprowadzą go od początku do końca;

4. Otrzymasz wstępną rekomendację dotyczącą wyboru pompy ciepła;

5. Zaproponujemy Ci możliwość przeprowadzenia audytu energetycznego nieruchomości.

Dane kontaktowe

Jeśli chcesz otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła – nie czekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej. Nasi specjaliści wyjaśnią Ci wszystko i podpowiedzą jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku.

Adres: ul. Stanisława Trembeckiego 5, 35-234 Rzeszów

Telefon: 573 504 333 lub 17 789 10 99

E-mail: dofinansowania@enms.pl

Wypełnij formularz

Nasi konsultanci, skontaktują się z Tobą tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pompy ciepła, jednego z najbardziej wydajnego i efektywnego urządzenia grzewczego. Zapraszam na stronę poświęconą tematyce pompy ciepła oraz kosztów związanych z jej montażem. Dodatkowo dowiedz się, co dzięki instalacji pompy ciepła zyskasz. Stronę znajdziesz tutaj (Pompy Ciepła -EnMS)

Przypominamy również że EnMS Polska jest certyfikowanym sprzedawcą oraz instalatorem pomp ciepła.