Polska to obecnie jeden z krajów UE, w którym jakoś powietrza jest najniższa. Dlaczego tak jest? Główną przyczyną niskiej jakości powietrza jest tzw. “niska emisja” pochodząca w dużym stopniu ze spalania niskiej jakości węgla oraz śmieci. Dodatkowo “kopciuchy” generują także wysokie koszty ogrzewania, przez co coraz więcej ludzi rozgląda się za oszczędniejszymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi. Aby obniżyć koszty takiej inwestycji, możecie ubiegać się o bezpłatne dofinansowanie na wymianę pieca. Dowiedz się jak można je uzyskać?

Złóż wniosek o dofinansowanie na wymianę starego pieca

Pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub wypełnij formularz – oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

  Dofinansowanie na wymianę pieca i zmniejszenie kosztów ogrzewania

  W 2022 większość miast wprowadziła całkowity zakaz palenia węglem i drewnem i obowiązkową wymianę pozaklasowych kotłów na węgiel i drewno. Dlatego jest to ostatni dzwonek, kiedy warto pomyśleć nad wymianą starego pieca na alternatywne źródło ekologicznego ogrzewania.

  Stare piece oraz to, co jest w nich palone, przyczyniają się w największej mierze do wzrostu zanieczyszczeń powietrza zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Okazuje się, że to nie tylko Śląsk, czy Kraków mają wysokie stężenie smogu, ale na chwilę obecną jest to bolączka większości miast w Polsce. Dlatego jednym z rozwiązań jest wyeliminować główne źródło zanieczyszczeń powietrza, jakim są stare piece i spalanie śmieci.

  Ekologiczne ogrzewanie jest zdecydowanie wygodniejsze i całkowicie bezpieczne dla środowiska.

  Dlatego warto pomyśleć nad dofinansowaniem na wymianę pieca, z którego mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne, ale także podmioty prawne, czyli:

  • spółdzielnie,
  • przedsiębiorcy,
  • wspólnotom mieszkaniowe,
  • oraz fundacje.
  dofinansowanie na wymianę pieca

  Kilka kroków, aby otrzymać dofinansowania na wymianę pieca:
  Krok 1: Prawidłowo wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami, a my powiemy Ci jak otrzymać dofinansowanie.
  Krok 2: Do wniosku który za Ciebie wypełnimy, będziesz musiał przygotować odpowiednie dokumenty
  Krok 3: Złóż wniosek rozliczeniowy wraz z fakturami za wykonane usługi i zakup urządzenia. Są to potwierdzenia wykonanej i ukończonej inwestycji.

  Dofinansowanie do wymiany pieca zostanie wypłacone dopiero po skończeniu prac oraz złożeniu i zaakceptowaniu wniosku rozliczeniowego.

  Zasady przyznawania dotacji mogą obejmować zakup i montaż pompy ciepła, pieca gazowego, a także wsparcie związane z instalacją bardziej efektywnego źródła ciepła w Twoim domu.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

  PODSUMOWANIE – czyli dlaczego dofinansowanie na wymianę pieca się opłaca

  Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak otrzymać dofinansowanie na wymianę starego pieca  skontaktuj się z naszymi specjalistami lub wypełnij formularz, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie tak szybko jak to tylko możliwe.

  Dane kontaktowe

  Jeśli chcesz otrzymać dofinansowanie za wymianę pieca lub planujesz jego wymianę – nie czekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej. Nasi specjaliści wyjaśnią Ci wszystko i podpowiedzą jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku.

  Wypełnij formularz

  Nasi konsultanci, skontaktują się z Tobą tak szybko jak tylko będzie to możliwe.